Адвокатське бюро 'Рюрикович та партнери'

Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомогиКонтактна інформація

Адреса:

33028, м. Рівне, вул. Драгоманова, 7

Телефон(и):

0-800-213103


0891-20-00-76

Факс

0-44-248-00-09 1685

E-mail:

office.rivne@legalaid.gov.ua

Веб-сайт:

http://rivne.legalaid.gov.ua/ua/

 

       Безоплатна правова допомога - це правова допомога захисника, що надається за рахунок коштів Державного бюджету України і є безоплатною для підозрюваного, обвинуваченого. Це означає, що особа не несе жодних витрат, пов'язаних з правовою допомогою захисника, ні під час отримання такої допомоги, ні в подальшому. Безоплатну правову допомогу підозрюваному, обвинуваченому надаватиме адвокат, який забезпечить захист від обвинувачення, представництво інтересів та складання процесуальних документів. Прибуття адвоката до підозрюваного, обвинуваченого забезпечує відповідний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - державна установа, що діє на території, кожної області та міста Києва.

       Якщо особу затримано за підозрою у вчиненні злочину, вона має право На безоплатну правову допомогу незалежно від рівня доходів. Така допомога надасться усім, хто перебувас під юрисдикцією України.

       Це означає, що після затримання, у разі надання особі процесуального статусу підозрюваного чи обвинуваченого, слідчий, прокурор, слідчий суддя або суд зобов'язані залучити захисника, що надаватиме безоплатну правову допомогу (такий спосіб називається «залучення захисника за призначенням»), якщо:

  • особу підозрюють або обвинувачують у вчиненні особливо тяжкого злочину, тобто злочину, за який передбачено покарання у виді штрафу в розмірі понад 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад 10 років або довічне позбавлення волі;
  • особі менше 18 років або під час вчинення злочину, у якому таку особу підозрюють чи обвинувачують, їй було менше 18 років;
  • внаслідок психічних або фізичних вад особа не здатна повно цінно здійснювати свій захист;
  • особа не володіє українською мовою;
  • до особи мають намір застосувати примусові заходи медичного характеру у зв'язку із психічним захворюванням (ст. 49, 52 КПК).

       Слідчий, прокурор, слідчий суддя або суд зобов'язані залучити захисника за рахунок держави також у випадку, якщо особа заявила клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно. Або у будь-яких інших випадках, якщо вони самі вирішать, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника (ст. 49 КПК).

       Представник правоохоронного органу, що здійснив затримання, зобов'язаний невідкладно повідомити про цей факт відповідний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який протягом двох годин забезпечує прибуття захисника. Представник правоохоронного органу, відповідальний за перебування затриманих, зобов'язаний перевірити виконання обов'язку щодо інформування центру про затримання особи та реалізувати його самостійно, якщо цього не було зроблено раніше. У такому випадку від особи не вимагається заявляти жодних клопотань, складання чи підписання будь-яких інших документів.Обновлен 29 авг 2014. Создан 12 авг 2014